A randivonal.hu társkereső oldal szakértői állítottak össze egy érdekes listát, ami sokakat elgondolkoztat. Vajon tényleg ekkora súlya van a szavaknak? A válasz bizony az, hogy igen. A szeretlek néha kevés, ha nem érezzük azt, hogy a tetteinket meg is tudjuk bánni.
Bocsánatot kérek!
Előbb vagy utóbb mindenki követ el hibákat, ezt nem tudjuk elkerülni. De nem az a baj, hogy hibázunk, hanem, hogy ezt miként dolgozzuk fel. Sokaknak nehezére esik bocsánatot kérni, vagy azt mondani, hogy „sajnálom, nem úgy gondoltam”. Pedig ezek nélkül egy kapcsolat sem lehet tökéletes.
Megbocsátok neked!
De legalább ennyire fontos az is, hogy a konfliktust ne sértődéssel és haraggal zárjuk le, hanem ki tudjunk mondani egy újabb bűvös szót. Lehet, hogy a sértett félnek több időre van szüksége ahhoz, hogy elfelejtse a negatív érzelmeket, de előbb utóbb, akkor is meg kell tennie, hogy megbocsájt. Sőt, ezt gyakorolni is kell, hogy idővel könnyebb legyen, hiszen bármilyen haragot görgetünk magunk előtt, csak saját magunknak ártunk vele.
Büszke vagyok rád!
A másik sikerének örülni, és azt elismerni látszólag könnyű. Aki viszont már volt ilyen helyzetben, tapasztalhatta, hogy nem is annyira megy könnyen. Sok ember versenyhelyzetet lát a párjában is, még akkor is, ha teljesen más területen dolgoznak. A „büszke vagyok rád” mondatot viszont minden egyes alkalommal el kell mondanunk párodnak, amikor valami jó dolgot tesz. Nem kell megvárni a nagyon nagy történéseket, mert, ha mégsem jön, akkor ez az érzés is kimarad, hogy igen, valaki büszke ránk. Mindig gondolj bele a fordított esetbe, hogy neked mi esne jól…
Forrás: ridikul.hu